Deel |

Landelijke stakingsdag tegen bezuiniging passend onderwijs

5 maart 2012
Auteur: Michiel Jongewaard
News

De gezamenlijke onderwijsvakbonden roepen hun leden op om op 6 maart met een grote staking te protesteren tegen de bezuiniging op het passend onderwijs. Het is een uiterste poging om de Tweede Kamer te overtuigen af te zien van de voorgenomen korting van 300 miljoen euro. De Vereniging Openbaar Onderwijs (VOO) ondersteunt de actie.

Volgens de onderwijsvakbonden heeft de bezuiniging zeer nadelige gevolgen voor de kwaliteit van het onderwijs en volgen er massaontslagen. Met de aangekondigde staking op 6 maart in de Amsterdam Arena doen de bonden nogmaals een beroep op de politiek om de kwaliteit van het regulier en speciaal onderwijs te handhaven. Scholen kunnen zich aanmelden voor de actie bij de AVS, de Algemene Vereniging voor Schoolleiders.

Nadelige gevolgen
De Algemene Onderwijsbond, CNV Onderwijs, Abvakabo FNV, FvOv en de Algemene Vereniging Schoolleiders zijn eensgezind over het doel van de actie. Zij zijn overtuigd van het nut om zorgleerlingen zoveel mogelijk op te vangen in het reguliere onderwijs, maar voorzien grote nadelige gevolgen voor de kwaliteit als de invoering van passend onderwijs gepaard moet gaan met 300 miljoen euro aan bezuinigingen. Daardoor komen kinderen in grotere klassen terecht en kunnen leerlingen die kunnen meekomen mits ze extra aandacht krijgen vaak alleen een beroep doen op de leraar voor de klas. Die komt daardoor in een spagaat: hij zal er alles aan doen om iedereen te helpen, maar meer tijd voor een zorgleerling betekent minder tijd voor de anderen.

Bezuinigen op passend onderwijs betekent dus bezuinigen op de kwaliteit van ons onderwijs. In een land dat terecht hoge eisen stelt aan onderwijs kan zo’n conclusie alleen maar leiden tot voortschrijdend inzicht: de bezuiniging moet van tafel. Bovendien wijzen de vakbonden het vorige maand gelanceerde excuus dat de bezuiniging omwille van de economische situatie moet worden doorgevoerd resoluut van de hand: sinds het aantreden van het kabinet-Rutte heeft het onderwijs er steeds op gewezen dat alternatieven zijn voor bezuinigingen op het passend onderwijs.
 

Naar boven

Deel |

Nieuws


15 mei 2012

Bijeenkomst ouderinitiatieven passend onderwijs

Vertegenwoordigers ouderinitiatieven bijeen in Almere. »

14 mei 2012

Passend onderwijs: vertel uw verhaal aan School!

Wat merkt u in de praktijk? »

10 mei 2012

Leonardo-onderwijs wordt scholen te duur

Extra's voor hoogbegaafde leerlingen blijven nodig. »

2 mei 2012

Bezuiniging passend onderwijs compleet geschrapt

Kamer zet streep door bezuiniging van 300 miljoen. »