Deel |

Oproep proefproces schoolboeken

28 april 2010
Auteur: drs. Erik Flentge

De Vereniging Openbaar Onderwijs is op zoek naar een schoolbestuur om gezamenlijk een proefproces te starten over de borg bij de (gratis) schoolboeken. Bij veel scholen is het goed gegaan met de levering van de schoolboeken.

Rond het karakter van de borg bestaat nog onduidelijkheid. Geldt de eenmaal betaalde borg voor een schooljaar of voor de gehele schoolloopbaan? Kunnen ouders de borg alsnog terugvorderen als deze verplicht is gesteld bij het bestellen van de boeken? Valt de borg onder de vrijwillige ouderbijdrage of juist niet? Kan een borg worden ingevorderd via een incassoprocedure? De Vereniging Openbaar Onderwijs wil op deze vragen een eenduidig antwoord krijgen zodat ervoor het komend schooljaar voor alle partijen helderheid is.

Het gaat de Vereniging Openbaar Onderwijs dus om een principiële, gerechtelijke uitspraak. Deze zaak zal de aandacht trekken van landelijk media. Wij vertrouwen er op dat bij een zorgvuldige formulering uw school positief in het nieuws komt. De Vereniging Openbaar Onderwijs geeft volledige openheid van zaken, voorafgaand en tijdens de procesgang. De beider argumentaties worden gezamenlijk geformuleerd om geen enkel aspect buiten beschouwing te laten.

Helpt u mee om voor scholen en ouders duidelijkheid te creëren? Reageert u dan door een mail te sturen naar Erik Flentge: eflentge@voo.nl. Als u nog vragen heeft, kunt u bellen naar 036- 533 15 00.

Naar boven

Deel |

Nieuws


10 januari 2012

Masterclasses sociale media in de klas

De VOO organiseert masterclasses voor leerkrachten en schoolleiders. »

9 januari 2012

VOG voordeliger elektronisch aan te vragen

Besturen kunnen werknemers digitaal assisteren. »

9 december 2011

Scholieren staken tegen ophokuren

LAKS verzet zich tegen verhoging urennorm. »

8 december 2011

Inspectie reageert op kritiek AVS

Ontwikkelingspersperctief is volgens inspectie stimulerend toezicht. »