Passend onderwijs door op ingeslagen weg

10-03-2010
Auteur: Rein van Dijk
News

De Tweede Kamer wil dat het traject passend onderwijs voorlopig verder gaat op de ingeslagen weg. Na de val van het Kabinet heeft de Kamer zich gebogen over de vraag welke trajecten gedurende de demissionaire periode wel of geen doorgang mogen vinden. De Kamer onderkent het vele werk dat met betrekking tot passend onderwijs is gedaan op scholen, instellingen en regionale expertisecentra.

De wetgeving omtrent passend onderwijs moet door een nieuwe Kamer en een nieuw Kabinet worden vervolgd. Maar de meerderheid van de Tweede Kamer vindt dat het inhoudelijke werk gewoon door kan gaan. Er is in de praktijk al veel werk verricht om steeds betere oplossingen te zoeken voor leerlingen met ingewikkelde onderwijsvragen.

Referentiekader
Daarnaast gaan ook de sectororganisaties in overleg met ouder- en vakorganisaties, waaronder de Vereniging Openbaar Onderwijs, verder met de ontwikkeling van het referentiekader. Na de verkiezingen wil de (nieuwe) Kamer - zodra er een Kabinet is - met de nieuwe bewindspersoon om tafel, om over de voortgang van passend onderwijs te spreken.

Naar boven

Nieuws


15-07-2010

Schoolkosten ouders stijgen

Schoolkostenmonitor en beleidsreactie staatssecretaris vertekenen beeld. »

13-07-2010

Meeste scholen hebben aandacht voor hoogbegaafdheid

Uitwerking en invulling te weinig structureel. »

13-07-2010

Inspectie informeert ouders over schoolprestaties

Nieuwe e-mailservice voor ouders. »

09-07-2010

Drukke week door zwarte lijst schoolboeken

Zwarte lijst scholen groeit. »