Deel |

Wat doet de MR?

De medezeggenschapsraad denkt en beslist mee over schoolzaken en levert daarmee een bijdrage aan de kwaliteit van het onderwijs op school. De raad heeft daarvoor regelmatig, ongeveer eens in de zes weken, overleg met de directie en/of het schoolbestuur. Dit overleg gaat over zaken als de besteding van geld, de kwaliteit van het onderwijs, het vaststellen van vakanties en vrije dagen, fusie met een andere school of de wijze waarop ouders meehelpen op school.

In de Wet medezeggenschap op scholen (WMS) wordt een aantal algemene taken van de medezeggenschapsraad genoemd: de MR bevordert de openheid en onderling overleg in de school, waakt in school tegen discriminatie en bevordert gelijke behandeling. Jaarlijks informeert de MR alle betrokkenen bij school schriftelijk over zijn werkzaamheden in een jaarverslag.

Over sommige onderwerpen adviseert de medezeggenschapsraad het bestuur en er zijn ook zaken waarin de medezeggenschapsraad een zwaardere stem heeft via zijn instemmingsrecht. Deze rechten zijn in de WMS vastgelegd.

Verplicht is dat een medezeggenschapsraad van het bestuur een budget krijgt om bijvoorbeeld cursussen te volgen, een deskundige in te huren of een notulist te betalen en zonodig juridische ondersteuning te financieren. Dit heet de faciliteitenregeling.

Speciaal voor ouders en leerkrachten die net zijn gekozen in de medezeggenschapsraad organiseert de Vereniging Openbaar Onderwijs de cursus MR-Start. U leert wat de rechten en plichten van de MR zijn en wat de raad in de praktijk heeft te vertellen. Bovendien ontmoet u andere (beginnende) MR-leden met wie u ervaringen kunt uitwisselen.

Klik hier voor meer informatie over scholing voor (G)MR'en

Naar boven

Deel |

Nieuws


2 februari 2012

Startbijeenkomsten over ondersteuningsplanraad

MR- en GMR-leden kunnen zich voorbereiden op passend onderwijs en het SWV. »

14 december 2011

Nieuwe bijeenkomsten medezeggenschap voor schoolleiders

De VOO organiseert samen met VOS/ABB medezeggenschapsdagen voor schoolleiders. »

24 november 2011

Drukbezocht WMS-congres over medezeggenschap

Voorproefje expertise-bijeenkomsten schoolleiders. »

9 november 2011

Uitleg over de teldatum

Themabrief medezeggenschap besteedt aandacht aan teldatum. »