Pluriformiteit op school

Bidden op school? Een leerkracht met een hoofddoekje in het team? Wat doen we op school met kerst? En wat met het suikerfeest? Hoe maken we zichtbaar dat we een openbare school zijn?

In de dagelijkse praktijk op school loopt u tegen dergelijke vragen aan. Pluriformiteit betekent een veelheid aan verschillen. Het betekent ook diversiteit. Op de openbare school wordt actief aandacht besteed aan de overeenkomsten en verschillen tussen kinderen, zonder voorkeur voor één bepaalde richting. De openbare school heeft aandacht voor ieder kind. U kunt er als (aankomend) leerkracht op een openbare school niet omheen. Op deze pagina's kunt u het openbaar onderwijs verkennen. In 10 concrete casussen over specifieke thema's verkent u dilemma’s uit de praktijk van alledag. Welke keuzes zou u maken?

De casussen zijn gemaakt voor pabo-studenten en leerkrachten die zich willen oriënteren op het openbaar onderwijs. Het is een initiatief van de Vereniging Openbaar Onderwijs en APS, en is ontwikkeld in samenwerking met Vreugdenhil Onderwijsontwikkeling. 

actieve pluriformiteit op school

Naar boven

Nieuws


22-02-2010

Algemene Ledenvergadering op 21 april 2010 in Nieuwe Buitensociƫteit in Zwolle

Het congres vindt plaats aansluitend aan het symposium Openbaar onderwijs heeft (de) toekomst. »

11-02-2010

Lees het februarinummer van onderwijsmagazine Inzicht

Met actualiteit en achtergronden uit het openbaar onderwijs. »

10-02-2010

Programma van symposium VOS/ABB en VOO bekend

Symposium Openbaar onderwijs heeft (de) toekomst! »

29-01-2010

Openbaar onderwijs heeft (de) toekomst!

Symposium op 21 april in Zwolle en op 28 april in Rotterdam. »